Karasoku Mahallesi, 28012. Sk. No:12/B Seyhan/ADANA
trende

OTO YIKAMA VE OTO KUAFÖR AÇMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER Nelerdir?

22.03.2020
171

Oto yıkama ve oto kuaför ihtiyacını belirlemek için kabaca şunu diyebiliriz; Türkiye’de 20 milyondan fazla araç olduğu bilinmektedir. Bu araçların yarısından fazlası ise otomobildir.

Bu kadar çok otomobil kullanılan bir ortamda oto yıkama açmak son derece karlı bir iş olacaktır. Bu nedenle son dönemlerde araba yıkama makinası seçeneklerine olan ilgi bir hayli artmıştır.

Oto yıkama açmak için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

OTO KUAFÖR AÇMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER
Ticari zekâsı ve yeterli sabrı olan kişiler için oto yıkama açmak eğlenceli olduğu kadar kazançlı bir iş fikridir.

Ancak herhangi bir işe başlamadan önce o işin nasıl yapıldığı ve ne gibi yatırım yapılması gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olunması da ayrıca önemlidir.

Oto yıkama için etkili bir planlama ve doğru bir yatırım yapılması gerekir. Düşük bütçeyle kurulabilecek iş modeli olduğundan oto yıkama işinden iyi paralar kazanmak istiyorsanız, adımlarınızı doğru atmanız gerekiyor.

Doğru iş planı yanında yer-mekan seçimiyle birlikte ekipman seçimi de son derece önemlidir.

Buradaki ekipmanlardan kastımız oto yıkama makinası diğer adıyla basınçlı yıkama makinası yada araba yıkama makinası, elektrikli süpürge, koltuk yıkama makinası, köpük püskürtme makinası, pasta cila makinası gibi.

Oto yıkama dükkânınızda kullanacağınız oto yıkama makinası kaliteli, servis ve yedek parça hizmetini hızlıca alabildiğiniz bir marka olmalıdır.

Bu sayede araçları en kısa sürede, en iyi şekilde yıkama işini yaparak müşterilerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

ARABA YIKAMA MAKİNASI İÇİN ZAMAN ÇOK ÖNEMLİ
Araç yıkama makinası arıza yapması durumunda müşterinizin aracını 1 saat geç teslim etmek müşteri memnuniyetinizi de doğal olarak etkileyecektir.

Teknolojinin ve sektörün gelişmesiyle beraber sizlere sunulan araba yıkama makinası çeşitleri de değişmektedir.

Aynı zamanda tek makinada hem basınçlı yıkama makinası hem de sıcak su atabilme ayrıca köpük püskürme özelliği olan makinalar dahi mevcut.

Oto yıkama açmak için gerekli mekan ve ticari prosedürler gerçekleştirildikten sonra basınçlı yıkama makinası ve aksesuarları seçimine geçilir.

Bir işletme için gerekli olan 150 bar ve 200 bar gücünde oto yıkama basınçlı yıkama makinesini sizlere sunuyoruz. Peki ihtiyacınıza en uygun makineyi seçerek işlerinize hemen başlayabilirsiniz? oto yıkama makinası nasıl seçilir?

OTO YIKAMA MAKİNASI SEÇİMİ
Oto yıkama dükkanı için -belki de hiç elinizden düşürmeyeceğinizden- araç yıkama makinası doğru seçilmesi gerekmektedir. Her zaman gerekli bir işlem olan temizlik için ihtiyaç duyulan araçlar farklıdır.

Son dönemlerde özellikle basınçlı yıkama makinası çeşitleri dikkat çekiyor. Sağladığı faydalar ile birçok oto yıkamada yerini alan bu ürün ile sizlerde kısa sürede çok iş yapabilirsiniz.

Basınçlı suyun daha fazla kullanılmasını sağlayan basınçlı yıkama makinası, oto yıkama işinin kısa sürede en iyi şekilde sonuçlanmasına yardımcı olur.

Su tasarrufu da sağlayan basınçlı yıkama makineleri sayesinde su çok daha şiddetli geldiği için araçlardaki kirler çok daha kolay temizlenir.

Oto kuaför için oto yıkama makinası seçerken öncelikle ihtiyacınızı bilmeniz önemlidir. Buradaki ihtiyaçtan kasıt günlük yıkama yaptığınız yada yapacağınız araç sayısı diyebiliriz.

Günlük olarak hedeflenen araç yıkama sayısına göre yüksek basınçlı, yüksek vakum kapasiteli ve Avrupa pompalı oto yıkama makinesini tercih edebilirsiniz.

İşletmeler için önerilen makinalar 150 bar basınç gücünden başlamakta ve 250 bar basınç gücüne kadar araç yıkama makinası temin etmeniz mümkündür.

OTO KUAFÖR MALZEMELERİ ÖNERİLERİ
Küçük ve orta çapta bir işletme için gerekli olan makinalar;

Oto yıkama makinası
Elektrikli süpürge
Köpük makinası
Oto yıkama makinası;

Yıkama makinaları temelde yıkama basıncı baz alınarak seçim yapılır 150 bar, 200 bar gibi. Bunun yanı sıra motor gücünün seçimi de ayrıca önem taşımaktadır, motor güçleri de 5 hp’den başlayarak 10-12 hp motor gücüne kadar ulaşmaktadır.

Basıncın yüksek olması demek tabancadan çıkan suyun daha tazikli çıkması demektir. Basınç ne kadar yüksek olursa arabalara iyice yapışmış olan çamur gibi lekeler daha rahat çıkma imkanı sağlanır.

Oto yıkama makinalarında ayrıca sıcak soğuk modeller olduğu

Elektrikli Süpürge;

Süpürgelerde ise seçim motor gücü, motor sayısı ve tank kapasitesi olarak yapılmaktadır. Çift motorlu, Üç motorlu ve tek motorlu süpürgeleri 20 litre, 30 litre tank kapasitesiyle temin etmeniz mümkün.

Köpük Makinası;

Araba yıkama işlemine başlamadan önce aracın dışına köpük atmak için kullanılır ve bu ürünlerde tank kapasitesine göre tercih edilir. 2018-2019 yılı itibariyle en çok 90 litre kapasiteli köpük atma makinaları tercih edilmektedir. Köpük makinası, hava kompresörü olmadan kullanılmamaktadır!

Buraya kadar belirtilen 3 makina temelde ihtiyacınız olan makinalardır.

Bunlar dışında eğer daha yüksek kaliteli bir oto kuaför açmak istiyorsanız ayrıca aşağıdaki ürünleri de demirbaş listenize katmanız gerekmektedir.

Polisaj Makinası

Müşterilerinizin araçlarını parlatmak yani pasta-cila yapmak için gereklidir.

Koltuk Yıkama Makinası

Araçların koltuklarını temizlemek için gereklidir. Süpürgeyle aynı mantıkla çalışmaktadır ancak bu ürünler deterjan püskürtüp emme özelliğine sahip olduğundan araç koltuklarını derinlemesine temizleyecektir.

Ahtapot Makinası

Bu makina araç içinde yaptığınız temizlikten sonra kurutma işleri için gereklidir. İsmini ise kurutma borularının ahtapota benzemesinden almaktadır.

Ahtapot makinasının kurutma borusunu arabanın camından içeri salarak istediğiniz derece ve hava kuvvetinde kurutma yapabilirsiniz.

Bu makina sayesinde yıkama yaptığınız tavan yada koltukları hızlı bir şekilde kurutarak hem oluşacak nem kokusundan kurtulmuş olursunuz hem de hızlı kurutma işleminde sonra müşteriye aracını erken teslim edebilirsiniz.

Oto Kuaför Kimyasalları

Bu ürünler tamamen sizin ve müşterilerinizin talebine göre belirlenmektedir.

Şöyle ki; araç içi temizleme yapacaksanız “klima bombası” dediğimiz bir spreye ihtiyaç duyarken, eğer müşteriniz aracının lastiklerini de parlatmasını isterse “lastik parlatıcı” sprey, oda yetmedi cam silecek suyuna kadar deterjan yada kimyasal koymanız mümkün.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin 📲 Bizi Arayabilirsiniz:
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle sohbet edin